Projekt

Helio Smart Shelter

Autonomiczny przystanek komunikacji pasażerskiej

O realizacji

Zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy prototyp nowoczesnego przystanku komunikacji miejskiej Helio Smart Shelter, który jest samowystarczalny energetycznie i służy jako system informacji pasażerskiej.

Projektantom zależało na maksymalnym wykorzystaniu elementów fotowoltaiki, ponieważ przystanek jest w pełnej wersji autonomiczny energetycznie poprzez ogniwa LSC, zainstalowane w dachu oraz na szybach. Rozwiązania te produkują energię, która napędza urządzenia E-ink, wyświetlające informacje pasażerskie. Skupiono się tu na potrzebach wszystkich użytkowników komunikacji miejskiej.

Helio Smart Shelter zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie i zintegrowaniu z miastem przez teleinformatykę i monitoring miejski. Projektanci chcą wspomagać pasażerów w codziennym podróżowaniu. Forma przystanku ma wpisywać się w miasta zarówno nowoczesne architektonicznie, jak i te ze starymi kamienicami, czy dzielnice blokowisk. Dla lepszego efektu wizualnego, a przede wszystkim praktyczne go, krawędź przystanku świeci wykorzystując technologię LSC. Pozwala to zwiększyć sprawność energetyczną paneli fotowoltaicznych aż o 15%.

Szczegóły

Zobacz inne