Wsparcie

Najczęściej zadawane pytania

Czym zajmuje się Helioenergia?

Zajmujemy się produkowaniem modułów fotowoltaicznych oraz badaniami w obszarze fotowoltaiki. Nasze panele słoneczne tworzone są w oparciu o wytyczne klienta, dzięki czemu nasze produkty są w stanie zadowolić najbardziej wymagających klientów. PV naszej produkcji najlepiej sprawdza się w realizacjach budowlanych oraz architektonicznych. Mamy sprzęt umożliwiający produkcję modułów fotowoltaicznych w tradycyjnej konstrukcji szkło-backsheet (folia EVA) oraz w układzie szkło-szkło (folia PVB). Więcej informacji o naszej firmie można znaleźć na stronie "O nas".

Jak złożyć zamówienie?

W celu złożenia zamówienia, zapytania o możliwości produkcyjne fotowoltaiki, konsultacji projektu, czy w kwestiach informacyjnych prosimy o kontaktowanie się z nami poprzez formularz kontaktowy na stronie lub przez adres e-mail kontakt@helioenergia.com. Z uwagi na personalizowany charakter naszych produktów, pilnujemy by każde zamówienie było poprzedzone dobrą komunikacją z klientem.

Co to jest BIPV?

BIPV (ang. Building Intregrated Photovoltaics) to określenie na rodzaj instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych ze strukturą budynku. Koncepcja ta zakłada, że elementy fotowoltaiczne zapewnią efektywność energetyczną budynkowi, na którym zostaną zamontowane. Projekt nie traci wartości wizualnej, ponieważ panele BIPV są zaprojektowane tak, by były integralną częścią wizji projektanta. Wyróżniamy się wśród firm zajmujących się produkcją fotowoltaiki w Polsce. Więcej o naszych rozwiązaniach można znaleźć na stronie "BIPV".

Jak dostosować panele fotowoltaiczne?

Produkujemy panele fotowoltaiczne w Polsce,z wykorzystaniem własnego zaplecza sprzętowego. Nasze moduły wykonywane są na zamówienie, przez co ich właściwości są zgodne z wymaganiami klienta. Dostosowaniu mogą ulec następujące cechy:

  • wymiary
  • grubość
  • waga
  • zastosowane materiały
  • ogniwa - ich kolor, rodzaj, moc oraz układ
  • otwory i marginesy
  • układ i rodzaje puszek

Więcej informacji o możliwościach personalizacji naszych produktów dostępne są na stronie "Custom PV".

Czy panele Helio są lepsze?

Dbamy o wysoką jakość naszych produktów, dlatego produkowane przez firmę Helioenergia moduły fotowoltaiczne są bardziej efektywne oraz atrakcyjne wizualnie od generycznych, powszechnie używanych modułów. Dzięki zastosowanym materiałom oraz indywidualnemu podejściu do każdego zamówienia końcowy produkt dokładnie odpowiada potrzebom klienta.

Kiedy montowanie fotowoltaiki się opłaca?

Instalacje fotowoltaiczne produkują energię i zwykle zwracają się dosyć szybko, co czyni je opłacalnymi. Zastosowanie BIPV najlepiej rozważyć już na etapie projektowania realizacji. Pozwola to na odpowiednie dostosowanie budynku lub elementu oraz opracowanie systemu montażu instalacji PV. Miejscami, gdzie fotowoltaika opłaca się w największym stopniu są budynki biurowe, siedziby firmowe, czy hotele. Dzięki panelom słonecznym taki budynek jest w stanie samodzielnie zapewnić produkować energię.

Czy nasze moduły nadają się do instalacji off-grid?

Nasze moduły są podłączane do instalacji w taki sam sposób jak generyczne moduły. W przypadku rozwiązań BIPV znaczącą różnicą najczęściej jest sposób montażu naszych paneli. Zwykle wykorzystywane są do tego techniki montażu szkła. Wobec tego moduły Helioenergii w pełni nadają się do instalacji off-grid. Jeżeli planujesz taką instalację i chcesz z nami skonsultować szczegóły, zapraszamy do formularza kontaktowego lub kontaktu poprzez adres email.

FAQ

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Z chęcią odpowiemy na pytania związane z fotowoltaiką oraz naszymi produktami. Wykorzystamy Twoje dane jedynie do nawiązania z Tobą kontaktu - zgodnie z naszą polityką prywatności.