Dostosowywanie

Fotowoltaika na zamówienie

Nasze rozwiązania

Twój wyjątkowy moduł PV

Produkujemy moduły fotowoltaiczne z wykorzystaniem własnego zaplecza sprzętowego, dlatego możliwa jest modyfikacja produktów tak, by rezultat był dokładnie dopasowany do preferencji klienta. W zależności od potrzeb dopasowaniu ulec może szereg elementów modułu.

Moduł

Wymiary, grubość oraz waga

Rozmiar modułu to kwestia całkowicie zależna od klienta. Możemy wykonać moduł o wymiarach do 2450 x 1700 mm. W zależności od wybranej grubości, waga modułu PV może być różna. Wśród oferowanych przez nas podstawowych wariantów mamy układy o grubości 10,5 mm i wadze 22,5 kg/m2 oraz układy o grubości 14,5 mm i wadze 32,5 kg/m2.

Architektura modułu

Dobór materiałów

Nasze moduły fotowoltaiczne produkowane są z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, w tym szkła, folii, ogniw oraz puszek przyłączeniowych i złączek MC4. Dobór materiałów może mieć wpływ na końcowy wygląd produktu. Jesteśmy w stanie wytworzyć moduły w architekturze dostosowanej do potrzeb klienta.

Ogniwa słoneczne

Moc i rodzaje ogniw

W modułach fotowoltaicznych Helio GG stosowane są głównie 3 rozmiary ogniw krzemowych - bifacial, half-cut oraz quarter-cut. Każde ogniwo charakteryzuje minimalna sprawność na poziomie 20%. Sprawność gotowego modułu jak i jego parametry prądowo-napięcioe zależy od liczby i rozmieszczenia ogniw na projektowanym module PV. Moc jednego ogniwa wynosi odpowiednio:

Personalizowane ogniwa

Kolory ogniw

Element taki jak ogniwa słoneczne w module PV mogą zostać dostosowane, by spełniać wizualne wymogi realizacji. Pomożemy dobrać odpowiednie ogniwa, tak by finalny produkt spełniał wymogi projektu.

Estetyka modułu

Układ ogniw słonecznych

Układ ogniw może być indywidualnie projektowany. W zależności od wybranego rozmiaru ogniwa możliwe jest uzyskanie różnego poziomu przezierności. Poszczególne szeregi ogniw można przesuwać względem siebie uzyskując np. układ szachownicowy. Możliwe jest również stosowanie zmiennych szerokości między ogniwami i szeregami jednak maksymalna przerwa między ogniwami nie powinna przekraczać 50 mm.

Dodatkowe cechy

Marginesy i otwory

W celu zapewnienia wysokiej trwałości modułów ogniwa słoneczne oraz taśmy połączeniowe powinny być oddalone od krawędzi szkła. Odległość od krawędzi szkła do busbara lub ogniwa nie powinna być mniejsza niż 45 mm. Oferujemy również możliwość wykonywania otworów w szkle. W przypadku potrzeby wykonania dodatkowych otworowań w szkle margines liczony jest od krawędzi otworu.

Przyłączenia

Układ i rodzaje puszek

W zależności od zaprojektowanej liczby stringów ogniw możliwe jest umiejscowienie puszek przyłączeniowych sąsiadująco ze sobą lub na przeciwległych końcach modułu. Puszki spełniają dodatkową rolę zabezpieczania układu elektrycznego w przypadku częściowego zacienienia modułu. Dlatego ich lokalizacja i połączenie są za każdym razem dokładnie weryfikowane. W przypadku rozwiązań gdzie mały rozmiar puszki nie jest kluczowy możliwe jest zastosowanie jednej większej puszki do obsługi całego obwodu. Umiejscowienie puszek oraz taśmy łączące poszczególne szeregi ogniw mają istotny wpływ na estetykę modułu.

Kontakt

Przedstaw nam Twój projekt!

Potrzebujesz modułów fotowoltaicznych na zamówienie? Skontaktuj się z nami i przedyskutujmy Twój projekt. Twoje dane zostaną wykorzystane jedynie po to, by się z Tobą skontaktować - zgodnie z naszą polityką prywatności.